کاشت مو و ابرو -

کاشت مو و ابرو

کاشت با بهترین متد روز و تراکم بالا

یکی از مهمترین ویژگی های ابروی هر شخص بیانگر احساسات وی می باشد. با تغییرات حالات چشم و ابرو میتوان حالات درونی و احساسیات خود را بدون صحبت کردن بروز داد. به همین دلیل ابرو و کاشت ابرو می تواند نقش مهمی در زیبایی صورت ایفا نماید. کاشت ابرو بهترین روش برای برگرداندن ابروهای ازبین رفته میباشد. البته روش های دیگری برای پر نشان دادن ابروی شما، از جمله تاتوی ابرو هم وجود دارد که به دلایل متعددی این کار توصیه نمی گردد. از مهمترین دلایل کاشت ابرو طبیعی بجای تاتوی ابرو، زیبایی طبیعی موهای به کار رفته شده میباشد. که در روش تاتو به دلیل اینکه در واقع رنگ جایگزین مو میشود، زیبایی کاشت ابرو طبیعی را نخواهد داشت.

در واقع کاشت ابرو روشی جدید پیشرفته است و معمولا به افرادی که از بروز مشکلاتی مانند افتادگی، پرپشت نبودن یا ناهماهنگی ابروها رنج می‌برند، پیشنهاد می گردد. فرآیند کاشت ابرو ترکیبی از هنر و علم پزشکی است، نیازمند دقت، مهارت و تجربه فراوان است و البته رعایت نکات و توصیه های پزشک، بعد از کاشت توسط مراجعه کننده می باشد تا به نتایجی طبیعی و دلپذیر برسد.

دلایل ریزش ابروها چیست؟

در اینجا به تعدادی از دلایل اصلی ریزش ابرو به طور کلی اشاره می‌شود:

 •  ژنتیک: برخی افراد به طور ژنتیکی به مشکلات مرتبط با ابرو مستعد هستند.
 • شرایط پزشکی: برخی بیماری‌ها مانند آلوپسی، هیپوتیروئیدی یا سندرم پلی‌کیستیک تخمدان می‌توانند باعث ریزش ابرو شوند.
 • داروها: استفاده از برخی داروها، مانند کورتیکواستروئیدها یا داروهای شیمی درمانی، ممکن است باعث ریزش ابرو شود.
 • استرس: استرس زیاد نیز می‌تواند تاثیر منفی بر رشد موها و ابرو داشته باشد.
 • تغذیه ناکافی: کمبود ویتامین‌ها و مواد معدنی مانند ویتامین B و آهن به ریزش موها کمک می‌کند.
 • آرایش زیاد: استفاده‌ی بیش از حد یا نادرست از محصولات آرایشی می‌تواند به ابرو آسیب بزند.
 • عفونت‌ها و التهاب‌ها: بیماری‌ها و عفونت‌های پوستی نیز می‌توانند باعث ریزش ابرو شوند.
 • بیماری های وسواسی

 برای تشخیص دقیق دلیل ریزش ابرو و انتخاب روش مناسب درمان، مشورت با یک پزشک ضروری است.

فرآیند کاشت ابرو

درواقع کاشت ابرو فرآیندی نسبتا ساده است.

در این فرآیند بسته به محدوده هدف کاشت، حدود ۵۰ الی ۴۰۰ گرفت (graft) برای کاشت هر ابرو مورد نیاز است. هر گرفت شامل یک تا ۲ عدد مو می باشد. 

اولین مرحله، طراحی مدل ابرو می باشد. طراحی ابرو با نظر پزشک و مطابقت وی با چهره طبیعی فرد و البته تایید مراجعه کننده براساس سلیقه ایشان می باشد.

پزشک، ابتدا لبه های بیرون خط ابروی بیمار را روی صورت وی ترسیم کرده به صورتی که با آناتومی نرمال صورت و تقارن زیبایی وی مطابقت داشته باشد. همچنین تغییر جهت موها در مسیر ابرو نیز مشخص میگردد. شکل ابرو طراحی شده به مراجعه کننده نشان داده می شود، تا نتیجه نهایی ظاهر ابروی خود را پیش از عمل، تایید نمایند. پس از تایید ایشان، عمل کاشت با خارج کردن فولیکول های مو از ناحیه اهدا کننده، آغاز خواهد شد.

 تار مویی که برای کاشت مورد استفاده قرار می گیرد از ناحیه پشتی سر برداشته می شود و با استفاده از متدهای FUG یا FUE انجام می شود. تصمیم برای انتخاب متد مناسب، توسط پزشک انجام می گردد و بستگی به نوع مو، ژنتیک فرد، مقدار گرفت  مورد نیاز جهت کاشت، نگرانی ها و اهداف فرد دارد. پس از تهیه گرفت در زیر میکروسکوپ توسط تیم جراحی، اقدام کاشت گرفت ها در مناطق مورد نظر شروع می گردد.

ابتدا کاشت یک ابرو انجام می گردد و در صورت راضی بودن فرد از تغییرات نیمه صورت و روند کاشت، بنا به درخواست ایشان عملیات کاشت نیمه بعدی صورت انجام میشود. که این روند طی چند ساعت بین ۴ الی ۶ ساعت انجام میشود. بعد از گذشت چندماه از کاشت این تغییر به آرامی و به صورت قابل مشاهده ای در صورت حس و نمایانگر میشود. البته نتیجه کامل کاشت در مجموع بعد از یک سال به طور کامل مشخص می گردد.

کاشت ابرو با نیوگرافت FUE

در روش کاشت با نیوگرافت FUE در مقایسه با روش نواری ساده تر نموده است. در این روش، به جای برداشتن  نوار باریک مو از پوست پشت سر مراجعه کننده، فولیکول های تکی مو به صورت اتوماتیک از ناحیه مورد نظر با یک پانج 0.8 میلی متری جدا می شود. این روش هیچ اسکاری را در سر به جا نمی گذارد و از هیچ بخیه ای استفاده نمی شود. به طور کلی، قسمتی از موهای سر مراجعه کننده که بیشترین شباهت را به موهای ابرو داشته باشند برداشته می شود و با دقت در قسمت مدنظر با رعایت خواب ابرو کاشته می گردد.

کاشت ابرو تار به تار

این روش کاشت، با رعایت جایگذاری درست تارهای مو در محدوده نوار ظریف ابرو، به خوبی جواب می دهد. پزشکان و تکنسین های اتاق عمل در کلینیک دکتر خوانساری، دقت بالایی جهت کاشت موهای ابرو به طور دقیق در جای مناسب و بدون بر جا گذاشتن اسکار و زخم، دارند.

موارد استفاده از روش های FUE و FUG

روش کاشت ابرو با FUE بیشتر برای افراد و کسانی مناسب است که کمتر دچار ریزش ابرو شده اند و نیاز به کاشت به صورت تک به تک و تعداد کمتر مو دارند.

روش FUG نیاز به برداشت نوار از پشت سر و دسته بیشتری مو میباشد. این روش کاشت ابرو بیشتر در مواردی استفاده میشود که افراد دچار طاسی زیاد و نیاز به کاشت بیشتری در ناحیه مربوطه دارند استفاده میشود. در واقع دلیل اصلی تفاوت این دو روش در نحوه برداشت مو از محل اهدا کننده میباشد.

ویژگی های روش FUG و FUE

روش FUG تراکم بیشتری نسبت به روش FUE دارد زیرا ممکن است هنگام برداشت گرفت (graft) از سر بعضی از آنها از بین بروند. در روش FUE بدلیل اینکه فولیکول های مو  هنگام برداشت چربی از دست میدهند، احتمال از بین رفتن و رشد دوباره کمتر است. به همین خاطر موهای کاشته شده در روش FUE حدود ۸۰ درصد و در روش FUG حدود ۹۰ درصد احتمال رشد را دارد. پس اگر قصد نگه داشتن موهای خود بعد از عمل کاشت را دارید توصیه میشود البته بسته به نظر پزشک از روش FUG استفاده نمایید. درمجموع و نهایت استفاده از متد های FUG و FUG در روش کاشت ابرو برای بازگرداندن موهای از دست رفته بدلیل ماندگاری بیشتر، نسبت به روش های دیگر بهتر است.

مزایای کاشت ابرو

 • قابل رشد بودن ابرو کاشت شده
 • نازک بودن و متناسب با موهای ابرو
 • غیرقابل ریزش بودن مو
 • همرنگ با دیگر موهای ناحیه سر
 • حالت داشتن مو

کاشت ابرو تار به تار

عوارض کاشت ابرو

از عوارض کاشت ابرو به درد و ورم صورت مراجعه کننده بعداز عمل می توان اشاره کرد. درواقع کمی درد و ورم بعداز کاشت ابرو وجود دارد که بعد از گذشت چند روز ورم به طور کامل کم و تمام میشود و درد ناشی از عمل فقط و فقط بعد از کاشت میباشد.

نتیجه کاشت ابرو

مهمترین نکته کاشت ابرو تعیین محل دقیق کاشت و توجه به زاویه و جهت رشد تارهای موی ابرو می باشد. البته توجه به اصول زیبایی و حفظ ظاهر طبیعی صورت فرد باید مد نظر قرار گیرد. بد فرم و خالی بودن ابرو می تواند ژنتیکی و به دلیل کم مویی ذاتی فرد بوده یا در اثر برداشتن پی در پی غلط ابرو ایجاد شده باشد. ابروهای نازک و نامرتب می تواند زیبایی صورت شما و در نتیجه اعتماد به نفس شما را تحت تأثیر قرار دهد. با توجه به پیشرفت تکنیک های کاشت ابرو، کاشت طبیعی امکان پذیر تر شده است. در صورتی که با دقت و صحیح انجام پذیرد، نتایج رضایت بخشی را برای مراجعه کننده به ارمغان می آورد.

موارد مهم در کاشت ابرو

آنچه در انتخاب مرکز مناسب برای کاشت مو و کاشت ابرو اهمیت دارد، تجربه پزشکان، برخورد پرسنل و از همه مهمتر رعایت اصول بهداشتی در مرکز است. 

کلینیک دکترخوانساری می تواند بهترین کیفیت را در زمینه کاشت ابرو و کاشت مو، با تمام فاکتورهای بالا به شما ارائه دهد. برای دریافت مشاوره و استعلام هزینه کاشت ابرو طبیعی و مشاوره رایگان می توانید با شماره ۰۹۱۲۵۱۸۴۰۹۳  تماس حاصل فرمایید.مشاوران کاشت مو دکتر خوانساری، آماده پاسخگویی به سوالات شما در موردهزینه کاشت ابرو هستند.
مطمئن باشید بعداز عمل کاشت ابرو صورتی جوانتر، زیباتر و جذاب تر خواهید داشت